Dzień GIS-u 2019

    Program

    Jak dojechać?

    Zgłoszenia

Co to jest GIS?

Dlaczego Dzień GIS-u?

Wystawa „200 lat kartografii leśnej”

 

Kronika Dni GIS-u

    Rok 2018

    Rok 2017

    Rok 2016

    Rok 2015

    Rok 2014

    Rok 2013

    Rok 2012

    Rok 2011

    Rok 2010

    Rok 2009

    Rok 2008

    Rok 2007

    Rok 2006

    Rok 2005

    Rok 2004

    Rok 2003

    Rok 2002

    Rok 2001

    Rok 2000

Pro Memoria Dni GIS-u

 

Konkurs Dziecięca Mapa Świata 2014

    Laureaci

    6-9 lata

    10-12 lat

    Wystawa prac

Konkurs Dziecięca Mapa Świata 2013

    Laureaci

    2-4 lata

    5 lat

    6 lat

    Wystawa prac

 

Konkurs Dziecięca Mapa Świata 2012

    Laureaci

    2-4 lata

    5 lat

    6 lat

    Wystawa prac


Konkurs Dziecięca Mapa Świata 2011

    Laureaci

    2-4 lata

    5 lat

    6 lat

    Wystawa prac

Materiały do pobrania

Dzień GIS-u w TV UMK



Ciekawe linki

Kontakt


Logo Dnia GIS-u


 

Program Dnia GIS-u 2011

16 LISTOPADA 2011

INSTYTUT GEOGRAFII, ul. GAGARINA 9, TORUŃ
sala nr 201
(1 piętro)

10:00 - 10:05 Powitanie uczestników - Prof. Zbigniew Podgórski - Dyrektor IG UMK
10:05 - 10:20 Wprowadzenie. Co to jest GIS ? Idea Dnia GIS-u. - Mieczysław Kunz, UMK, Toruń
10:20 - 10:45 Moduł Systemów Informacji Przestrzennej w Infostradzie Kujaw i Pomorza - Krzysztof Głuszek, Urząd Marszałkowski, Toruń
10:45 - 11:05 Geoportal miasta Torunia i jego wykorzystanie w projektach europejskich na przykładzie EUROSCAPES - Dariusz Adamczyk, Urząd Miasta Torunia
11:05 - 11:30 Elektroniczne rejestry i ewidencje jako podstawa systemu informacji o środowisku - Arkadiusz Kloska, Beata Kempa, Urząd Miasta Torunia
11:30 - 11:45 Przerwa (stoiska firmowe: Fly Eye Ltd. oraz Czerski Trade Polska, Sp. z o.o.)
11:45 - 12:15 Georeferencyjna Baza Danych Obiektów Topograficznych wraz z krajowym systemem zarządzania - Anna Radomyska, GUGiK, Warszawa
12:15 - 13:00 Wykorzystanie bezzałogowych pojazdów latających do szybkiego pozyskiwania informacji geograficznej na przykładzie Aibot X6 - Mariusz Hyszko, Fly Eye Ltd., UK
13:00 - 13:15 Zastosowanie technik satelitarnych w pozyskiwaniu danych przestrzennych - Łukasz Rapkiewicz, Czerski Trade Polska Sp. z o.o., Warszawa
13:15 - 13:30 Przerwa (stoiska firmowe: Fly Eye Ltd. oraz Czerski Trade Polska, Sp. z o.o.)
13:30 - 13:55 System Informacji Przestrzennej w Lasach Państwowych - Ewa Lipka-Wszołczyk, RDLP w Toruniu)
13:55 - 14.20 Wizualizacja informacji przestrzennej na potrzeby konsultacji społecznych - doswiadczenia projektu Geokonsultacje - Arkadiusz Pawłowski, UNEP/GRID, W-wa
14:20 - 14:55 Rozwiązanie GIS wspomagające GOPR w poszukiwaniu zaginionych na podstawie profilu psychologicznego - Elżbieta Filipkowska, ESRI Polska, Sp. z o.o., Warszawa
14:55 - 15.15 Losowanie nagród. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Dziecięca mapa Świata"
15:15 - 15.30 Dyskusja i zakończenie
W godzinach 10:00 - 13:15 odbęda się także: bezpłatne warsztaty modelowania 3D (laboratorium komputerowe - sala 161; prowadzenie - Radosław Golba, UMK Toruń) oraz gra terenowa Geocaching (Campus UMK; prowadzenie - Marek Larecki, UMK Toruń). Na warsztaty i grę terenową obowiązuje wczesniejsza rejestracja (e-mail: rgolba@umk.pl lub mareklarecki@gmail.com). Liczba miejsc jest ograniczona.


Tutaj do pobrania program Dnia GIS-u 2011 w wersji do druku:
- w formacie PDF (314kb)








Zwycięzcy w tegorocznym konkursie:

Oprogramowanie ESRI (ArcEditor 10.0)

1. Krzysztof Bartnicki (LO, Nowe Miasto Lubawskie),
2. Justyna Dągowska (LO, Nowe Miasto Lubawskie),
3. Łukasz Matuła (UMK, Toruń),
4. Dariusz Płąchocki (UMK, Toruń),
5. Monika Stypczewska (UMK, Toruń),

Oprogramowanie MapaMap Pocket PC (IMAGIS)

1. Damian Pośpiech (UMK, Toruń),
2. Paweł Sokołowski (UMK, Toruń),

Zestaw map cyfrowych IMAGIS (IMAGIS)

1. Michał Dąbrowski (UMK, Toruń),

GEO-zestawy upominkowe ESRI

1. Adrian Domżalski (LO, Nowe Miasto Lubawskie),
2. Katarzyna Mrówczyńska (UMK, Toruń),
3. Paulina Piędzia (LO, Nowe Miasto Lubawskie),
4. Dominika Ochlak (LO, Nowe Miasto Lubawskie),
5. Paweł Ossowski (UMK, Toruń),
6. Szymon Ossowski (LO, Nowe Miasto Lubawskie),
7. Maciej Sułek (Bydgoszcz),
8. Natalia Uliasz (LO, Nowe Miasto Lubawskie),
9. Łukasz Wiśniewski (UMK, Toruń),
10. Przemysław Zubel (Eco-Analyse, Toruń).

Pamiątkowe zdjęcie:








 

GIS DAY 2011









































































































































































     

© Jan Burdziej, Marek Larecki, Grzegorz Górniak 2019