Dzień GIS-u 2019

    Program

    Jak dojechać?

    Zgłoszenia

Co to jest GIS?

Dlaczego Dzień GIS-u?

Wystawa „200 lat kartografii leśnej”

 

Kronika Dni GIS-u

    Rok 2018

    Rok 2017

    Rok 2016

    Rok 2015

    Rok 2014

    Rok 2013

    Rok 2012

    Rok 2011

    Rok 2010

    Rok 2009

    Rok 2008

    Rok 2007

    Rok 2006

    Rok 2005

    Rok 2004

    Rok 2003

    Rok 2002

    Rok 2001

    Rok 2000

Pro Memoria Dni GIS-u

Konkurs Dziecięca Mapa Świata 2014

    Laureaci

    6-9 lata

    10-12 lat

    Wystawa prac

Konkurs Dziecięca Mapa Świata 2013

    Laureaci

    2-4 lata

    5 lat

    6 lat

    Wystawa prac

 

Konkurs Dziecięca Mapa Świata 2012

    Laureaci

    2-4 lata

    5 lat

    6 lat

    Wystawa prac


Konkurs Dziecięca Mapa Świata 2011

    Laureaci

    2-4 lata

    5 lat

    6 lat

    Wystawa prac

Materiały do pobrania

Dzień GIS-u w TV UMK



Ciekawe linki

Kontakt


Logo Dnia GIS-u


 


Program Dnia GIS-u 2012

14 LISTOPADA 2012

Wydział Nauk o Ziemi, ul. Lwowska 1, TORUŃ
sala nr 201
(1 piętro)

MISJA BALONU STRATOSFERYCZNEGO (PDF)

 

10:00 - 10:05 Powitanie uczestników - Prof. Wojciech Wysota - Dziekan WNoZi UMK
10:05 - 10:15 Co to jest GIS? Idea Dnia GIS-u. Balon stratosferyczny Hevelius 3. (Mieczysław Kunz, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
10:15 - 10:35 Geoportal miasta Torunia - Plan Zarządzania Krajobrazem, jako wynik projektu Euroscapes (Dariusz Adamczyk, Urząd Miasta Torunia)
10:35 - 11:05 Satelitarny monitoring przestrzeni miejskiej (Bartosz Kulawik, SmallGIS Sp. z o.o., Kraków)
11:05 - 11:35 Klasyfikacja obiektowa w badaniach środowiskowych (Jakub Mlost, ProGea Consulting Sp. z o.o., Kraków)
11:35 - 11:45 Misja balonu stratosferycznego Hevelius 3 (Krzysztof Kanawka, Kosmonauta.net, Polskie Forum Astronautyczne)
11:45 - 12:00 Przerwa (stoisko firmowe RoboKopter Sp. z o.o., Warszawa)
12:00 - 12:30 Pozyskiwanie danych przestrzennych z wykorzystaniem Robokoptera (Artur Książek, RoboKopter Sp. z o.o., Warszawa)
12:30 - 13:00 GIS w biznesie (Paweł Dmuchowski, IMAGIS S.A., Warszawa)
13:00 - 13:30 ArcGIS Online - Twój GIS w chmurze (Anna Pierzchała, Esri Polska Sp. z o.o., Warszawa)
13:30 - 13:45 Przerwa (stoisko firmowe RoboKopter Sp. z o.o., Warszawa)
13:45 - 14.10 Optymalizacja sejsmicznych prac poszukiwawczych z wykorzystaniem narzędzi GIS (Jan Burdziej, UMK w Toruniu / GIS-Media, Toruń)
14:10 - 14:25 Proces pauperyzacji a globalna chorobowość populacji w świetle analizy geoinformacyjnej (Agnieszka Pilarska, UMK w Toruniu)
14:25 - 14:45 Monitoring bezpieczeństwa publicznego toruńskiej starówki (Marek Larecki, UMK w Toruniu)
14:45 - 15:00 Google Earth dla każdego (Grzegorz Górniak, UMK w Toruniu)
15:00 - 15.15 Losowanie nagród oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Dziecięca mapa Świata" edycja II
15:15 - 15.30 Dyskusja i zakończenie

O godzinie 11:00 z Ogródka Meteorologicznego WNoZi UMK (przed gmachem Wydziału) wystartuje balon stratosferyczny Hevelius 3. W godzinach 10:00 - 13:45 odbędą się także: bezpłatne warsztaty modelowania 3D (laboratorium komputerowe - sala 161; prowadzenie - Radosław Golba, UMK Toruń) oraz gra terenowa Geocaching (Campus UMK; prowadzenie - Grzegorz Górniak, UMK Toruń). Na warsztaty i grę terenową obowiązuje wcześniejsza elektroniczna rejestracja (warsztaty3d2012@gmail.com lub gorniakgrzegorz@gmail.com).
Liczba miejsc jest ograniczona.

Zwycięzcy w tegorocznym konkursie: 

Oprogramowanie ArcInfo 10.0 (ESRI)

  1. Elżbieta Kozicka (UMK, Toruń),

  2. Aleksandra Fałkowska (UMK, Toruń),

  3. Józef Zientarski (UMK, Toruń),

 

Oprogramowanie MapaMap Pocket PC (Imagis)

 

  1. Daria Błaszkiewicz (UMK, Toruń),

  2. Mateusz Chrzanowski (UMK, Toruń),

  3. Rafał Golla (UMK, Toruń),

  4. Wojciech Grobelski (UMK, Toruń),

  5. Anna Kirszkiewicz (LO, Nowe Miasto Lubawskie),

  6. Szymon Kotlewski (UMK, Toruń),

  7. Angelika Kwiatkowska (UMK, Toruń),

  8. Radosław Lewandowski (UMK, Toruń),

  9. Przemysław Laskowski (UMK, Toruń),

  10. Angelika Słomska (UMK, Toruń),

  11. Anna Stucka (UMK, Toruń),

  12. Szymon Tymecki (LO, Nowe Miasto Lubawskie),

  13. Daria Witkowska (UMK, Toruń),

 

Oprogramowanie Bentley PowerMap V8i (Bentley)

 

  1. Wojciech Biegański (LO, Nowe Miasto Lubawskie),

  2. Monika Grądzka (UMK, Toruń),

  3. Katarzyna Kalinowska (UMK, Toruń),

  4. Patryk Krezymech (LO, Nowe Miasto Lubawskie),

  5. Justyna Pietrzak (UMK, Toruń),

  6. Marcin Sikorski (UMK, Toruń),

  7. Krzysztof Sylwerski (UMK, Toruń),

  8. Karol, Trzaskalski (LO, Nowe Miasto Lubawskie),

  9. Paulina Wilczek (UMK, Toruń),

  10. Michał Wilk (UMK, Toruń),

 

Geo-zestawy upominkowe ESRI

 

  1. Rafał Adamski (Urząd Miasta Torunia, Toruń),

  2. Łukasz Dulęba (6 SOG, Toruń),

  3. Monika Jabłońska (UMK, Toruń),

  4. Izabela Klamann (UMK, Toruń),

  5. Agata Krzywicka (UMK, Toruń),

  6. Orzłowski Mateusz (UMK, Toruń),

  7. Katarzyna Toews (UMK, Toruń),

  8. Natalia Uliasz (UMK, Toruń),

 

 

Pamiątkowe zdjęcie:

 

 
     

© Jan Burdziej, Marek Larecki, Grzegorz Górniak 2019