Dzień GIS-u 2019

    Program

    Jak dojechać?

    Zgłoszenia

Co to jest GIS?

Dlaczego Dzień GIS-u?

Wystawa „200 lat kartografii leśnej”

 

Kronika Dni GIS-u

    Rok 2018

    Rok 2017

    Rok 2016

    Rok 2015

    Rok 2014

    Rok 2013

    Rok 2012

    Rok 2011

    Rok 2010

    Rok 2009

    Rok 2008

    Rok 2007

    Rok 2006

    Rok 2005

    Rok 2004

    Rok 2003

    Rok 2002

    Rok 2001

    Rok 2000

Pro Memoria Dni GIS-u

Konkurs Dziecięca Mapa Świata 2014

    Laureaci

    6-9 lata

    10-12 lat

    Wystawa prac

Konkurs Dziecięca Mapa Świata 2013

    Laureaci

    2-4 lata

    5 lat

    6 lat

    Wystawa prac

 

Konkurs Dziecięca Mapa Świata 2012

    Laureaci

    2-4 lata

    5 lat

    6 lat

    Wystawa prac


Konkurs Dziecięca Mapa Świata 2011

    Laureaci

    2-4 lata

    5 lat

    6 lat

    Wystawa prac 

Materiały do pobrania

Dzień GIS-u w TV UMK



Ciekawe linki

Kontakt


Logo Dnia GIS-u


 
 

Program Dnia GIS-u 2013

20 LISTOPADA 2013

Wydział Nauk o Ziemi
Uniwersytet Mikołaja Kopernika
ul. Lwowska 1, 87-100 Toruń
Sala 201 (pierwsze piętro)

     
10:00 - 10:05 Powitanie uczestników - Prof. Wojciech Wysota - Dziekan WNoZi UMK
10:05 - 10:15 Co to jest GIS? Idea Dnia GIS-u. Konkurs plastyczny - edycja III. (Mieczysław Kunz, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
10:15 - 10:30

Geoinformacja środowiskowa – propozycja nowego kierunku studiów (Mieczysław Kunz, WNoZi UMK w Toruniu)

10:30 - 11:15

Rejestry publiczne, jako podstawa funkcjonowania SIP
(Paweł Szmajda, Geopolis Sp. z o.o., Włocławek)

11:15 - 11:45

Świat geoportali (Piotr Krok, Intergraph Polska Sp. z o.o., Warszawa)

11:45 - 12:00 Przerwa
(stoisko firmowe APOGEO Sp. z o.o., Kraków)
12:00 - 12:30

Nowoczesne systemy do zarządzania informacją przestrzenną oparte na technologii chmury (Kamil Figurski, Keypro, Vantaa, Finland)

12:30 - 13:00

Cele i bariery rozwoju systemów informacji geograficznej w planowaniu przestrzennym na poziomie lokalnym
(Jakub Makarewicz, Geoecom, Toruń)

13:00 - 13:00

Aplikacje mobilne w turystyce na przykładzie Wielkiej Pętli Wielkopolski
(Emilia Skłucka, GISGraph, Toruń)

13:30 - 13:45 Przerwa
(
stoisko firmowe APOGEO Sp. z o.o., Kraków)
13:45 - 14.15

GIS w chmurze. Odkryj nowe możliwości.
(Ewa Kietlińska, Imagis S.A., Warszawa)

14:15 - 14:45

Mój świat w internecie (Urszula Romaniec,
Esri Polska Sp. z o.o., Warszawa)

14:45 - 15:00

Od pierwszych trójwymiarowych modeli do profesjonalnego Geoportalu 3D
(Grzegorz Górniak, SKNG UMK w Toruniu / GISPartner, Wrocław)

15:00 - 15.15 Losowanie nagród. Rozstrzygnięcie metropolitarnego konkursu plastycznego "Dziecięca mapa Świata" edycja III
15:15 - 15.30 Dyskusja i zakończenie
   

W godzinach 10:00 – 13:30 odbyły się także: bezpłatne warsztaty modelowania 3D (prowadzenie – Radosław Golba, UMK Toruń, Grzegorz Górniak – SKNG UMK Toruń) oraz gra terenowa Geocaching (prowadzenie – SKNG UMK Toruń).

Zwycięscy losowania nagród:

Oprogramowanie ArcGIS Advanced 10.1 (Esri Polska)

  1. Grzegorz Górniak (UMK, Toruń),
  2. Paweł Janicki (GiLA, Toruń),
  3. Krzysztof Laks (UMK, Toruń),

Oprogramowanie MapaMap Pocket PC (Imagis)

  1. Patryk Janczak (ZSB, Konin),
  2. Daniel Janczyk (UMK, Toruń),
  3. Mateusz Kulik (UMK, Toruń),
  4. Igor Nowakowski (ZSP2, Kalisz),
  5. Edvin Rosiński (UMK, Toruń),
  6. Michał Sobczak (ZSB, Konin),
  7. Sławomir Sosnowski (UMK, Toruń),
  8. Tomasz Struzik (UMK, Toruń),
  9. Małgorzata Stypik (UMK, Toruń),
  10. Sławomir Szołtun (UMK, Toruń),
  11. Ilona Szumańska (UMK, Toruń),
  12. Sylwia Walkaszczyk (ZSP2, Kalisz),
  13. Małgorzata Wawer (KPSW, Bydgoszcz),
  14. Mateusz Wierzbowski (UMK, Toruń),

Szkolenie Geomedia (Intergraph Polska)

  1. Zofia Frymark (UMK, Toruń),

Atlas samochodowy z planami miast (MRR)

  1. Izabela Jamorska (UMK, Toruń),
  2. Maria Kiszelewska (LO, Nowe Miasto Lubawskie),
  3. Paweł Kowalski (ZSB, Konin),
  4. Angela Kwiatkowska (UMK, Toruń),
  5. Bartłomiej Sarnowski (LO, Nowe Miasto Lubawskie),

Geo-zestawy upominkowe Esri

  1. Kamila Angowska (LO, Nowe Miasto Lubawskie),
  2. Krystian Chmielewski (ZSB, Konin),
  3. Anna Dąbkowska (UMK, Toruń).
  4. Aneta Kłosowska (LO, Nowe Miasto Lubawskie),
  5. Ewelina Kłosowska (UMK, Toruń),
  6. Elżbieta Mazan (UMK, Toruń),
  7. Izabela Mówka (LO, Nowe Miasto Lubawskie),
  8. Marcel Rozpedowski (UMK, Toruń),
  9. Adrian Walczak (UMK, Toruń),
  10. Katarzyna Wilczyńska (UMK, Toruń),
 


 

Na Dzień GIS-u zapraszamy do Torunia!!

     

© Jan Burdziej, Marek Larecki, Grzegorz Górniak 2019